SZCZAWNO OPEN 2017 rozstrzygnięte!!!

Klub Tenisowy Szczawno Zdrój w dniach 26.08-3.09.2017 był organizatorem turnieju rangi europejskiej Szczawno Open 2017. Ponieważ były to jedyne zawody tej rangi w kategorii U12 w Polsce w tym roku, uzyskały wyjątkowy status oraz poziom sportowy. Rywalizacja toczyła się systemem pucharowym w singlu i deblu, osobno dla chłopców i dziewcząt a na starcie zameldowało się 80 zawodników z rozmaitych krajów (Rosja, Czechy, Słowacja, Hiszpania, Ukraina, Niemcy, Rumunia, RPA, Francja no i Polska). Dla chętnych zawodników, którzy przegrali swoje pierwsze mecze w turnieju głównym przygotowano turniej pocieszenia. Same zawody były sporym wyzwaniem dla szczawieńskich działaczy bowiem obowiązkiem organizatora jest zapewnienie tzw hospitality (spanie i wyżywienie na czas turnieju) dla zawodników należących do kadry narodowej swojego kraju oraz ich trenera. Wyzwanie stanowiła też liczba rozegranych spotkań w turnieju Szczawno Open 2017 bowiem wiadomo że na szczawieńskim obiekcie są jedynie 3 korty zewnętrzne lecz tu z pomocą przyszli działacze partnerskiego klubu z Wałbrzycha- Atri Wałbrzych, którzy umożliwili wynajęcie kortów na potrzeby turniejowe Szczawno Open 2017. Dodatkowo organizacyjnie świetną robotę wykonali sędziowie PZT, którzy dzieląc się pracą na dwa obiekty sprawnie przeprowadzili całe zawody. To wszystko przełożyło się na wspaniałe tenisowe widowisko, które zapewnili nam młodzi tenisiści. W turnieju singla bezkonkurencyjny okazał się Goran Zgoła z Poznania, który jest aktualnym Mistrzem Polski w kategorii Skrzat. Goran w pięknym stylu pokonał w finale reprezentanta Rosji Grigory Shebekina 6/0 6/1. Trzecie miejsce wywalczyli Dorian Juszczak ze Szczecina oraz Eddie Schmidt z Niemiec. W turnieju pocieszenia najlepszy okazał się zawodnik niemiecki Leon Wunderlich pokonując w finale Tobiasza Sopolińskiego z Wrocławia. I choć triumf Polaka w singlu był dużym wydarzeniem na tak prestiżowej imprezie to dla szczawieńskich kibiców wyjątkowy był finał gry podwójnej bowiem wystąpił w nim reprezentant gospodarzy Gabriel Wójcicki KT Szczawno, który grał w parze z Jędrzejem Chęclewskim z Poznania. W finale Polacy musieli jednak uznać wyższość niemieckiej pary Szmidt/Mietusch 2/6 6/7 lecz drugie miejsce w takim turnieju to ogromny sukces. W turnieju singla dziewcząt pewnie triumfowała reprezentantka Słowacji Emma Tothova, która w finale pokonała Serbkę Darję Suvirjonkovą 6/1 6/2. Trzecie miejsce wywalczyły Daria Górska z Tczewa oraz Czeszka Viktoria Lackova. Również w turnieju singlowym lecz w fazie pocieszenia gospodarze mieli powody do dumy bowiem w ścisłym finale wystąpiła Kornalia Ejsmont KT Szczawno Zdrój ulegając francuskiej tenisistce Nel Collidor 3/6 1/6. W deblowych zmaganiach dziewcząt najlepsza była para Górska/Tothova pokonując w finale czeską parę Heiderova/Paterova 6/2 6/2.

Organizacja zawodów na takim poziomie i tej rangi wymaga sporych nakładów finansowych. Organizatorzy oraz zawodnicy pragną serdecznie podziękować wszystkim sponsorom dzięki którym przeprowadzenie Szczawno Open nie byłoby możliwe!!!

sponsorzy SZCZAWNO OPEN 2017: Gmina Szczawno Zdrój, Uzdrowisko Szczawno-Jedlina, Beyster Company, ProdukcjaExpert, Audi Świtoń-Paczkowski Lubin, szczawieńska Klinika Urody, piekarnia Frąckowiak, Seaside, kancelaria Lang&Wspólnicy, Park Domaszczyn, restauracja Słoneczna z Jawora,  Alsan, 4Stone, hotel Lorien,

link do galerii turniejowej – KLIKNIJ SZCZAWNO OPEN 2017

Leave a reply